13 вакансій для Manual QA

Ніколи не пізно змінити сферу та знайти роботу за призначенням, займатися тим, до чого лежить душа. Саме цим досвідом з нами поділилася Марія Мартинова, QA Engineer в Innovecs. У першу чергу треба навчитися використовувати IT-терміни та QA зокрема. Для цього необхідно розібратися з тим, що таке забезпечення якості та з основними поняттями з тестування ПЗ.

де шукати роботу QA

Цього літа ми розширювали нашу команду, відкривши вакансію QA Engineer з очікуваним комерційним досвідом у 6–9 місяців. Загалом на неї відгукнулося понад тисяча людей, але лише 252 кандидати відповідали зазначеним в описі позиції вимогам. Більшість або мали недостатньо комерційного досвіду, або він був взагалі відсутній. Крім розвитку в глибину, можна вирости до позиції QA Tech Lead, розкрити себе як тест-аналітик або тест-дизайнер.

[Remote] Manual QA Engineer @Star

Та чи правда, що розробники недолюблюють тестувальників? Професія QA зобов’язує розуміти всі технічні аспекти і цілі бізнесу, а також вміти правильно спілкуватися з замовниками / менеджерами / девелоперами. Не бійтеся задавати питання, починаючи з “А що, якщо?”. Дуже часто це рятує години, а то і дні розробки для всієї команди. Тестування – це один з етапів забезпечення та контролю якості.

  • LinkedInGitHubFacebookУвійти за поштою або через твіттер.
  • «Щойно я закінчила тримісячні курси, одразу ж почала шукати можливості працевлаштуватись.
  • Нинішній стан ринку QA визначається високим рівнем конкуренції.
  • Дуже часто це рятує години, а то і дні розробки для всієї команди.

Тож, якщо нині ви вже взялися шукати роботу, будьте готові до повного ігнорування з боку роботодавців і до вимог знань автоматичного тестування». Якщо ви новачок, який / яка вже стали частиною команди, то знайдіть собі ментора всередині компанії. Не бійтеся задавати «дурні» питання, читайте технічну документацію, будьте ініціативні і відкриті. QA повинен точно розуміти, в який момент за справу візьметься тестувальник, і встигнути підготувати до цього часу план тестування, тестову документацію, тестове оточення. Всередині процесу QA виділяють процес Quality Control – контроль якості продукту. QC-фахівці аналізують результати тестування і відповідають за виявлення і знищення дефектів в продукті.

Middle+/Senior Automation QA Engineer

У команді ISsoft приємно не тільки продуктивно працювати, а й добре відпочивати. Ми постійно збираємося на корпоративи, тімбілдинги та Happy qa automation engineer hours. Крім гідної оплати праці, у вас буде багато бонусів і позитивних емоцій. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю.

В середньому вони лише на 6% нижчі за зарплати розробників. Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися.

В самій компанії теж немає відкритих позицій для Trainee/Junior QA Engineer. Тут все сильно залежить від бізнес-формату компанії і складності продукту. Давайте я розповім, як прийнято в нашій компанії. Ця професія вимагає наявності і постійного застосування аналітичних здібностей. Вона не дає розслабитися і розумово деградувати, а змушує постійно вивчати нові технології і галузі знань. Якби ми говорили про медицину, то QA займалися б профілактикою, а тестувальники – діагностикою.

У моїх одногрупників з курсів, — а їх близько 30, — успіхів у пошуках роботи поки немає. Щодо фактору локації, то я нині у Європі, але це не було ключовим питанням для компанії, яка мене найняла», — пише вона. Згадані вище обов’язки можуть здатися занадто технічними.

Бажаєте отримати набір

За освітою я документознавець, тож моя прискіпливість та увага до деталей значно допомагають мені в роботі. Саме цими якостями, як на мене, має володіти QA спеціаліст. Окрім того, QA інженер повинен бути допитливим та принциповим, мати аналітичні здібності та критичне мислення. Насправді ця роль набагато глибша, ніж заведено думати в наш час.

де шукати роботу QA

Деякі замовники перенесли позиції для інженерів у Європу, тож ті фахівці, які зараз виїхали або планують виїхати за кордон, можуть на них подаватись. Резюме відправляла на всі пропозиції щодо віддаленої роботи. З десятка роботодавців відповів лише один, але в нього був дуже великий перелік вимог, включно з автоматизацією та двома тижнями на виконання тестового завдання. Я вирішила навіть не братися і продовжила пошуки та навчання.

ВIntellias спостерігають тенденцію, за якою Junior та більш досвідчених тестувальників, які відкриті до нових можливостей, на сьогодні більше, ніж вакансій. Ще одна з наших співрозмовниць повідомила, що почала вчитися на тестувальницю торік. «У січні я завершила навчання і почала шукати роботу. 22 лютого проходила співбесіду на проєкт, але 24-го почалася повномасштабна війна, тож там не склалося. Я поїхала до села і продовжила шукати курси для прокачування знань. Ua тощо, однак, здається, усім потрібен спеціаліст з двома-трьома роками досвіду.

Тож якщо досвідченому тестувальнику знайти проєкт все ще реально, то Junior QA буде значно важче. «Щодо вимог до кандидатів, то деякі компанії пом’якшують їх, а інші посилюють або взагалі припиняють найм. Ми не змінили нашу позицію щодо найму QA-джунів. Наймаємо їх через наші Boot Camp програми. Є кілька постійних критеріїв відбору — здебільшого оцінюємо мотивацію та потенціал кандидата для розвитку за напрямом QA.

Різниця в зарплатах найменша для спеціалістів, які працюють менше ніж пів року, причому зарплати Automation QA вищі на 15–25%. Далі розрив збільшується до 40–60%, а для фахівців з понад 10 роками досвіду зарплати в Automation QA можуть бути більшими вдвічі. Зарплати Automation QA ближчі до зарплат розробників, ніж до зарплат Manual QA.

На мій погляд, для джунів найголовніше — знання англійської. А вже далі можна вивчити всю теорію тестування ПЗ. Якщо ви щось забули на співбесіді, не соромтесь сказати про це — ваш співрозмовник теж колись був джуном і розуміє, як ви хвилюєтесь. Він може почати вам підказувати, і якщо ви знаєте тему, то згадаєте. Якщо ви чогось не знаєте — теж не соромтесь про це сказати.

Які вакансії пропонує ISsoft тестувальникам?

Є величезний спектр посад, де тестувальники пишуть документацію, вивіряють помилки, практикують комунікативні навички, а також англійську. ВSigma Software бачать значне скорочення відкритих позицій для Junior QA. Щодо активності кандидатів, то відзначають більшу, ніж до війни, активність студентів 2–3 курсів, які шукають можливість працювати. «Відповідей я отримала на 20% заявок, з них вісім запрошень на співбесіду із рекрутером, два тестових завдання та близько 20 відмов. На всі інші подані заявки я не отримала жодної відповіді. Я й надалі проходжу співбесіди, але конкуренція дуже висока.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

А з початком бойових дій дехто з Junior QA опинився на бенчі, тож на позиції, що відкривались, розглядали насамперед їх. З весни почали відновлювати інтернатури», — пишуть у компанії. Джуніор QA Владислав має за спиною пів року досвіду як Junior QA в аутсорсинговій компанії та базові навички програмування на Java, JS та автоматизації. «За останні кілька тижнів я розіслав 13–15 резюме на Djinni із зарплатними очікуваннями у $900. На співбесіду мене запросили дві аутсорсингові компанії. Тому що в IT-індустрії ролі QA-фахівця і тестувальника не розділяють.

[Remote] Middle Manual QA @Codify

Головне пам’ятати, що завжди можна спробувати знову. Довчити, дочитати, освоїти нову базу даних і техніки та спробувати ще раз. Залежно від проєкту, можуть бути й інші вимоги, але даний список — це основні загальні вимоги в компанії Cloud Works. Ольга Безменова, Business Analyst в Cloud Works, компанії-учасника Кластера, поділилася з нами поглядом на професію QA.

Робота : Тестер Україна 21 вакансія

Загалом чекаю нашої перемоги, щоб здійснювати свої мрії», — пише він. У самій компанії вакансій для Junior QA нині немає. «Насправді така ситуація склалась ще до війни, з кінця грудня 2021 року. Компанія завершила кілька інтернатур для джуніор-спеціалістів і закрила свої потреби в цьому напрямі.

Медіанна зарплата чоловіків в Automation QA становить $3363 проти $2900 серед жінок, а в General QA — $3000 у чоловіків проти $2500 серед жінок. Різниця пов’язана передусім https://wizardsdev.com/ з тайтлами. В Automation QA та General QA cеред чоловіків вища частка спеціалістів на посаді Team Lead+, через що медіанні зарплати чоловіків у цих спеціалізаціях більші.

Хоча теоретично тестувальник тестує продукт як результат, а QA працює над забезпеченням процесів, які можуть підвищити якість ПЗ в цілому. Але є Quality Assurance Group, яка створена саме для того, щоб допомогти досягати професійних успіхів в напрямку QA. У нас є така база матеріалів, яка допоможе тобі опанувати чи дошліфувати знання та навички, необхідні для роботи. Свій кар’єрний шлях я розпочала з кол-центру – прийшла працювати на літо і затрималася на 6 років. Мене завжди цікавило, як влаштовані та як працюють різноманітні технічні штуки. В роботі стикалася з серверами по підключенню інтернету, телефонією, було цікаво розбиратися та шпортатися – дивитися як все працює.

«Працедавці хочуть щонайменше рік корпоративного стажу. Після співбесід мені тричі сказали, що вибрали іншого кандидата, більш досвідченого. Є купа обіцянок на потім — після війни. Боюся, що доведеться йти на іншу роботу. Це не погано, просто прикро, що не буде часу тримати себе в тонусі, розвиватися в QA.